Jak zrobić odżywkę do włosów handmade?

Interesujesz, się kosmetykami handmade chcesz, je tworzyć i wykonać z nich opłacalny biznes? No to świetnie, ale czy wiesz, że można zrobić również odżywkę do włosów z kilku składników, która będzie miała dobre efekty i właściwości na Twoje włosy, gdy regularnie będzie stosowana? Nie no to nic nie szkodzi, podpowiemy, Ci jak ją zrobić!

Odżywka do włosów handmade — Czy warto?

Odżywka do włosów handmade może Cię szokować, dziwić, czy intrygować. Wiele pytań pierwszych to czy warto, odpowiemy Ci zdecydowanie, że tak! Potwierdzają to także specjaliści z portalu StrefaFryzur. Odżywki do włosów są bardzo drogie, ale wykonanie swojej odżywki nie jest drogie a ma jeszcze lepsze właściwości i skład niż te kupowane.

Odżywka do włosów handmade — Czy ciężko ją zrobić?

Nie. Nie jest ciężko ją zrobić, a jej efekty będą już po pierwszym razie po jej użyciu, jednakże, aby dobrze zaczęła, działać musi, minąć miesiąc! Dlatego warto ją regularnie stosować. Odżywka do włosów handmade to chyba ta najprostsza rzecz do wykonania z ręcznych kosmetyków a do niej potrzebujesz tylko paru składników!

Odżywka do włosów handmade — Składniki.

Poznaj teraz podstawowe składniki, które musisz dodać do ów odżywki, które są niezbędne, aby właściwości były silne i skuteczne.

  • 1/4 szklanki piwa.
  • 3 krople cytryny.
  • 1 jajko.
  • 2 łyżki miodu.

Dodatkowo możesz dodać:

  • 1/3 awokado.
  • 0.5 łyżeczki cukru.

Wszystkie te składniki mają właściwości, które dobrze współgrają z naszymi włosami a ich efekty to między innymi:

  1. Lepsza jakość włosa.
  2. Niwelowanie wypadania włosów.
  3. Niwelowanie łupieżu.

Ale i wiele innych efektów, które płyną z używania odżywki!

Odżywka do włosów handmade — Jak zrobić?

Weź kubek, aby był ciut większy, ale i przygotuj jakiś pojemniczek z zamknięciem. Do kubka dodaj jajko miód (Można również cukier) wymieszaj i odstaw na 5 minut. Następnie dodaj cytrynę piwo i możesz również awokado. Wówczas wszystko wymieszaj, dokładnie przelej, do pojemnika odstaw do lodówki na 20 minut. Później nałóż taką odżywkę na włosy i poczekaj 5 a 10 minut, wówczas spłucz i umyj włosy. Stosuj taką odżywkę od 3 do 5 razy w tygodniu!